Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
10 березня 2021 року Дергачівський районний суд Харківської обалсті завершив розгляд кримінального провадження щодо обвинувачення громадянина України у вчинені кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст. 189 КК України. (Вимагання)
Інформативно:
Санкція ч. ч.2 ст. 189 Кримінального Кодексу України карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.
Судом встановлено:
У вересні 2019 року до засудженого звернулася потерпіла з проханням надати у борг грошей для вирішення виниклих соціально-побутових проблем, після чого, в період з вересня 2019 до лютого 2020 року отримала в борг грошові кошти на загальну суму 1500 доларів США.
На вимогу засудженого, під час отримання грошових коштів, потерпіла передавала розписки, в яких зазначала суми, що значно перевищували суму реально отриманих коштів. Таким чином, засуджений у період з лютого 2020 року до серпня 2020 року, шляхом погроз, застосування насильства та необґрунтованих вимог повернення грошових коштів, які ним не надавались, примусив потерпілу написати розписки про отримання грошових коштів на загальну суму 26800 доларів США, які остання фактично не отримувала.
Після цього, в період часу до 18 листопада 2020 року, чоловік штучно створював умови, за яких остання знаходилась у залежному від нього стані через фінансові зобов’язання, що виникли через завищення суми боргу та відсотків по ньому, почав систематично висловлювати вимоги про повернення боргу, при цьому погрожуючи вбивством чи заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, одночасно здійснював психологічний тиск на потерпілу шляхом телефонних дзвінків. Зустрічаючись з потерпілою на території Золочівського району Харківської області, в м. Дергачі Харківської області та м. Харкові учинив фізичний тиск, шляхом насильного утримання в своєму автомобілі, а також нанесення ударів по обличчю.
В результаті вказаних дій потерпіла сприймала погрози з боку засудженого як реальні та з метою задоволення вимог кривдника повідомила, що її чоловік продасть свій будинок, який йому дістався у спадщину, та віддасть 6000 доларів США тобто грошових коштів у значному розмірі, та домовились зустрітись приблизно 17-18 листопада 2020 року у м. Дергачі.
18.11.2020 під час проведення негласної слідчої (розшукової) дії - спеціальний слідчий експеримент, потерпіла зустрілась із засудженим в м. Дергачі, по вул. 1 Травня, де вона сіла до автомобіля та передала йому гро шові кошти в сумі 6000 доларів США, що відповідно курсу НБУ становить 165 540 грн., де і було затримано засудженого правоохоронними органами.
Допитаний в судовому засіданні засуджений свою вину у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.189 КК України визнав у повному обсязі, щиро розкаявся у скоєному.
Від потерпілої надійшла заява про розгляд справи у її відсутності, претензій морального та матеріального характеру не має.
Суд дійшов висновку, що вина є доведеною, дії обвинуваченого суд кваліфікує за ч.2 ст.189 КК України - тобто у вимозі передачі чужого майна чи права на майно (вимагання), вчинене з погрозою вбивства та заподіяння тяжких тілесних ушкоджень та таке, що завдало значної шкоди потерпілій.
При призначенні виду і міри покарання судом враховано ступінь тяжкості та обставини вчиненого злочину, дані про особу, обставини, що пом’якшують та обтяжують покарання. Так, з матеріалів справи вбачається, що засуджений раніше не судимий, на обліку у лікаря психіатра та лікаря нарколога не перебуває, за місцем мешкання характеризується позитивно, одружений, має неповнолітню дитину.
Відповідно до ст.8 ч.1 Конституції України в України діє принцип верховенства права. Статтею 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" передбачено, що суди при розгляді справ застосовують Конвенцію та практику суду як джерело права.
Згідно ст.46 Конвенції та ст.2 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» є обов'язковими для виконання Україною.
Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод визначає, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Судом ухвалено вирок, яким обвинуваченого чоловіка визнано винним у скоєні вказаного злочину та призначено покарання у виді 4 років позбавлення волі. Проте на підставі ст.75 КК України його було звільнено від відбування покарання та призначено іспитовий строк 2 роки. На період іспитового строку суд покладає на обвинуваченого обов'язки, передбачені ст.76 КК України:
Вирок не набрав законної сили та може бути оскаржений до Харківського апеляційного суду.
З повними текстом вироку по кримінальному провадженню можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень за ідентифікацією номера справи 619/624/21, перейшовши за посиланням http://reestr.court.gov.ua.
Інформація за даним фактом в соціальних мережах: