Шляхом забезпечення рівного доступу жінок до правосуддя
7 липня 2016 року в Національній школі суддів України відбулося засідання групи експертів, яка готує навчальний посібник для суддів та прокурорів з питань рівного доступу жінок до правосуддя.
Посібник розробляється під егідою проекту “Сприяння доступу жінок до правосуддя” з метою підтримки імплементації Стратегії ґендерної рівності на 2014-2017 роки, прийнятої Радою Європи. Це вже друге засідання групи, яке в рамках програмної співпраці для Азербайджану, України, Грузії, Вірменії, Республіки Молдова та Білорусі об’єднує національних експертів із зазначених країн.
Відкриваючи захід, виконуюча обов’язки ректора Національної школи суддів України Наталія Шукліна відзначила, що соціальний, зокрема, ґендерний контекст є невід’ємною складовою професійної підготовки суддів та наукових досліджень щодо шляхів підвищення рівня спроможності враховувати ґендерне питання в системі правосуддя.
Проректор Національної школи суддів України Володимир Мазурок зробив презентацію “Ґендерний компонент у суддівській освіті”, якою ознайомив міжнародних і національних експертів із діяльністю Національної школи суддів України в напрямку розуміння суддями соціального контексту відправлення правосуддя (розуміння суспільства та його потреб; недопущення дискримінації за різними ознаками (статтю, національністю, віком, місцем проживання, релігійною приналежністю, сексуальною орієнтацією, матеріальним станом тощо).
У ході засідання було презентовано загальну частину навчального посібника з питань рівного доступу жінок до правосуддя, блоки щодо міжнародних і регіональних засад ґендерної рівності та щодо найбільш поширених порушень прав жінок.
Крім того, експерти обговорили кращі міжнародні практики суддівської освіти у сфері прав жінок і ґендерної рівності, проаналізували існуючі навчальні матеріали та засоби у країнах, які залучені до роботи Проекту.
Експерти здійснили презентацію національних частин навчального посібник, обговорили наступні кроки в напрацюванні загальної частини навчального посібника
У підсумку учасники засідання поділились думками щодо застосування навчального посібника – проведені навчальних сесій, можливих навчальних тренінгах у 2016 році.
Констатувалось, що проведена робота має сприяти посиленню стандартів ґендерної рівності та підвищенню обізнаності щодо тих перепон, з якими стикаються жінки в разі виникнення необхідності звернення до суду.