Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
За підтримки та з участю проекту USAID «Справедливе правосуддя», за ініціативою ТУ ДСА в Одеській області рік тому Радою суддів України було прийнято рішення про запровадження проекту «Електронний суд» у Київському районному суді міста Одеса, Овідіопольському районному суді та апеляційному суді Одеської області. 18 липня 2016 року результати запровадження пілотного проекту «Електронний суд» презентували в Одесі.
У заході взяли участь Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедесюк, член ВРЮ Тетяна Малашенкова, Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк, керівник Проекту USAID «Справедливе правосуддя» Девід Вон, голова Київського районного суду міста Одеса Сергій Чванкін, начальник ТУ ДСА в Одеській області Володимир Куценко, спеціаліст з питань права та судового адміністрування Проекту USAID «Справедливе правосуддя» Сергій Сученко та ін.
Відкриваючи захід, Голова ВРЮ Ігор Бенедисюк зазначив: «Сьогодні у нас буде можливість побачити результати пілотного проекту «Електронний суд». Цей маленький крок, який сьогодні зробили пілотні суди, – великий крок у майбутнє, без якого неможливий розвиток судової системи. Потрібно змінювати підходи до покращення роботи судів, і шлях, яким потрібно йти – це «Електронний суд». ВРЮ повністю підтримує цю новацію. До «Електронного суду» потрібно також залучати інші державні органи, щоб повністю переходити на електронний документообіг».
«Електронний суд» наразі забезпечує обмін документами в електронному вигляді між судами, які є учасниками проекту, та сторонами процесу, судом та іншими органами державної влади, а також між судами. Проект спрямований на сприяння поступовому переходу документообігу суду в безпаперовий електронний формат, прискорення проходження справ та обміну інформацією в суді, наголосив керівник Проекту USAID «Справедливе правосуддя» Девід Вон. За його словами, «Електронний суд» дає можливість виявити усі організаційно-правові перешкоди у впровадженні автоматизованого безпаперового судового документообігу в державі та розробити механізм їх усунення, а також оцінити потенційне зменшення фінансових та часових витрат в результаті переходу судів на безпаперовий документообіг.
На прикладі Київського районного суду містаОдеса начальник ТУ ДСА в Одеській області Володимир Куценко розповів про перші результати роботи пілотного проекту. Він наголосив, що для вирішення питання про підсудність справи та можливості відкриття провадження у цивільній справі суд має перевірити місце реєстрації відповідача і істотним чином прискорює розгляд справи запроваджене в рамках проекту «Електронний суд» направлення в електронному вигляді запиту до відділу адресно-довідкової роботи ГУ ДМС України в Одеській області та одержання електронної відповіді. З вересня 2015 року, зокрема, Київським районним судом міста Одеса здійснено 3315 таких запитів в електронному вигляді. Суд одержує відповідь за добу, а раніше на це суд витрачав 14–20 днів. Ця новація вже дала можливість зекономити 68 000 грн. Також в електронному вигляді до суду надійшло 744 цивільні справи та близько 100 клопотань від слідчих та прокурорів. До Державної фіскальної служби направлено 23 виконавчі документи в електронному вигляді. Для спрощення співпраці між судом та експертною установою налагоджена робота з Одеським науково-дослідним інститутом судових експертиз: ухвали про призначення експертизи, основні документи у справі, клопотання та повідомлення експертів надсилаються в електронному вигляді. Однак у зв’язку з тим, що чинне законодавство не передбачає направлення справ до експертних установ в електронному вигляді, як і направлення виконавчих листів в електронному вигляді, судам доводиться додатково надсилати всі необхідні матеріали в паперовому вигляді. Внесення відповідних змін до чинного законодавства дасть можливість значно економити бюджетні кошти, зазначили учасники заходу.
Відділ взаємодії зі ЗМІ