Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
18 квітня 2019 року у приміщенні Дергачівського районного суду Харківської області відбудеться атестація щодо вільного володіння державною мовою працівників апарату суду та всіх бажаючих.
Для підвищення компетентностей працівників апарату суду та на виконання вимог чинного законодавства щодо вільного володіння державною мовою до суду запрошено уповноважених представників Донбаського інституту техніки та менеджменту ПВНЗ «Міжнародний науково-технічний університет імені академіка Юрія Бугая», який проводить виїзні атестації.
МНТУ з травня 2017 року визначено уповноваженим навчальним закладом для проведення атестації держслужбовців щодо вільного володіння державною мовою.
Створення Стандарту української мови для державних службовців є результатом узагальнення досвіду діяльності державної служби в Україні, демократичних країнах Європи і світу, в яких мовне питання є невід’ємним складником державної політики. Цей досвід засвідчує нагальну потребу у використанні працівником державної інституції державної мови (українська мова є державною мовою України згідно ст.10 Конституції України) для виконання посадових обов’язків.
Необхідний рівень фахової компетентності державного службовця можливий лише за наявності в нього відповідного рівня мовної і комунікативної компетентностей. Тому метою Стандарту є визначення для державного службовця необхідного обсягу мовних та комунікативних знань, умінь і навичок для забезпечення видів фахової діяльності, передбачених Законом України «Про державну службу».
Державний службовець, який вільно володіє державною мовою, повинен добре розуміти її структуру, знати особливості її словникового складу та граматичної будови, правила написання слів та їх використання в різних функціональних стилях, зокрема в офіційно-діловому. Змістом мовної компетентності державного службовця є знання про функціонування і системну організацію української мови на рівнях лексики, граматики, фонетики і фонології, орфографії, орфоепії, пунктуації.
Комунікативна компетентність державного службовця ґрунтується на знанні структури, норм і функцій української мови у сфері ділового спілкування, а також особливостей мовного оформлення його основних жанрів і дозволяє посадовій особі реалізовувати її функціональні обов’язки.
Принцип здійснення судочинства державною мовою є універсальним для правосуддя і покликаний забезпечити кожному учаснику судового процесу, суду будь-якої інстанції, громадськості сприйняття змісту процесуальних дій, доказів і судових документів.
Отримання посвідчення щодо вільного володіння державною мовою буде сприяти розкриттю базисних питань, що торкаються професійних знань, умінь та особистих якостей, пов’язаних безпосередньо з механізмом реалізації завдань та виконанням конкретних функцій на робочому місці.
Працівникам апарату суду та всім бажаючим надається унікальна можливість скласти іспит без відриву від роботи та отримати посвідчення щодо вільного володіння державною мовою.
Дергачівський районний суд Харківської області запрошує усіх бажаючих прийняти участь у зазначеному заході, за результатами успішного складання іспиту учасники отримають посвідчення щодо вільного володіння державною мовою встановленого зразка відповідно до затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 301 «Порядку атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою».
Для уточнення інформації та прийняття участі - прохання зв’язатися з прес-службою суду.