Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Вироком суду було призначено покарання у виді 15 років позбавлення волі чоловіку, за вчинення дій сексуального характеру відносно малолітніх осіб.
Засуджений та його захисник оскаржили вирок колегії суддів Дергачівського районного суду Харківської області до апеляційної інстанції просячи скасувати вирок та закрити кримінальне провадження, вважаючи, що висновки суду не відповідають фактичним обставинам.
Натомість, судом при призначенні покарання було враховано тяжкість злочинів, один з яких є особливо тяжким, конкретні обставини справи, дані про особу винного, його ставлення до скоєного, наслідки злочину, вік потерпілих, та призначено покарання у виді максимального строку позбавлення волі в межах санкцій даних статей Кримінального Кодексу України, оскільки саме через останні реалізуються принципи законності, обгрунтованості, справедливості та індивідуалізації покарання.
Ухвалою апеляційної інстанції вирок Дергачівського районного суду Харківської області в частині призначення покарання залишено без змін.
Довідка:
В провадженні Дергачівського районного суду Харківської області перебувало кримінальне провадження стосовно чоловіка, який підозрювався у вчиненні дій сексуального характеру відносно малолітніх осіб.
З матеріалів справи вбачається, у липні 2016 року поблизу свого домоволодіння засуджений побачив раніше знайомих йому семирічних дівчат, які проживають неподалік від його домоволодіння та гралися на дитячому майданчику біля його домоволодіння. Розуміючи, що діти не відмовляться від солодощів запросив останніх до себе додому мотивуючи, що хоче пригостити їх печивом та цукерками.
Зловживаючи довірою дітей та впевнившись в тому, що його злочинні дії ніким помічені не будуть, оскільки у домоволодінні нікого, крім нього не було вчиняв умисні розпусні дії з метою задоволення своєї статевої пристрасті.
Про те, що відбулося діти удома розповіли батькам, які в подальшому звернулись до правоохоронних органів.
У судових засіданнях обвинувачений свою вину у вчиненні інкримінованих йому злочинів не визнав, допит потерпілих дітей проводився в присутності законного представника та психолога дистанційно через вікову вразливість та задля уникнення чергового травмування дитячої психіки.
Під час слухання справи були допитані усі свідки, потерпілі та були досліджені судово-імунологічні, судово-цитологічні, судово-медичні, судово-психіатричні експертизи.
При ухваленні рішення по справі судом було проаналізовано всі докази в їх сукупності, зокрема за своїм внутрішнім переконанням, яке грунтується на всебічному, повному та неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керюючись законом, оцінюючи кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів з точки зору достатності та взаємозв’язку для прийняття відровідного процесуального рішення.
Висновок суду ґрунтується, зокрема, на міжнародному законодавстві із застосуванням практики Європейського Суду з прав людини.
З повними текстами судових рішень по кримінальному провадженню можна ознайомитися у Єдиному державному реєстрі судових рішень за ідентифікацією номеру справи 619/3616/16-к.
Зазначимо, що вирок суду набув законної чинності 03.12.2019.
Інформаційно:
16 січня 2020 року набрав чинності Закон про створення реєстру педофілів. Реєстр являтиме собою автоматизовану електронну базу даних.
Законом про внесення змін до деяких законів України щодо впровадження Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої чи малолітнього та посилення відповідальності за злочини, вчинені проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої чи малолітнього, запроваджується добровільний захід медичного характеру у вигляді хімічної кастрації, що буде застосовуватись до осіб, які вчинили особливо тяжкий злочин проти статевої свободи та недоторканості малолітньої чи малолітнього й страждають розладом сексуальної переваги (педофілією), після відбуття особою покарання у вигляді позбавлення волі протягом не менш як дев'ять років.
До реєстру будуть вноситися відомості:
Інформація про особу буде вноситися до реєстру на підставі обвинувального вироку суду, який набрав законної сили. Користувачами реєстру будуть винятково слідчі та уповноважені особи з Нацполіції та Державного бюро розслідувань.
А отримати з нього інформацію зможуть керівники закладів освіти, охорони здоров'я чи інших установ, які здійснюють нагляд за дітьми, надають їм медичні, навчальні та соціальні послуги при найманні людини на роботу. А також керівники органів влади, місцевого самоврядування та особи, які бажають перевірити свою наявність у ньому.
У випадку скасування обвинувального вироку або ухвали суду – інформація про особу виключається з реєстру.
Крім того, документом посилюється кримінальна відповідальність за зґвалтування неповнолітніх.
Також закон посилює відповідальність за злочини, вчинені щодо особи, яка не досягла 14 років, незалежно від її добровільної згоди. Особа, яка раніше вчиняла такі злочини, у разі їх повторності, буде довічно позбавлена волі.
Джерело: Офіційний портал Верховної Ради України (посилання на законодавство).